Proces produkcji | Zabawa w Dom

Na przykładzie stolika rePREZENTacyjnego Zosia

Pomysł

 

Na tym etapie rodzi się pomysł. ,, A może czas na … nowy stolik?” Czasem idee wpadają do głowy same, czasem powstają w bólach i cierpieniach.

Szkice

 

Tutaj jest ciężka walka. Dużo trudnych decyzji do podjęcia. Nóżka okrągła czy kwadratowa? Blacik kamienny czy drewniany? Dużo zniszczonych kartek i połamanych ołówków, aż powstanie właściwy szkic.

 

Rysunek techniczny

 

Zaczyna się robić poważnie. Ostatni krok przed powstaniem prototypu. Trzeba ustalić wymiary. Wysokość i szerokość mebla, grubość nóżek oraz blatu.

Prototyp

 

Czas próby. Pomysły zmieniają się w rzeczywistość. Dla nas to jeden z istotniejszych etapów. Badamy czy nasz mebel może samodzielnie stać, czy jego proporcje są właściwe. Czasem musimy dokonać korekty.

 

Mebel

 

Zaczynamy od nóżek. Profile stalowe dokładnie docinamy. Następnie spawamy, szlifujemy i przygotowujemy do malowania proszkowego. W ten sposób powstaje podstawa.

Kolejnym elementem jest kolorowy blacik. Po wycięciu odpowiedniego kształtu, fazujemy krawędzie, żeby nie były ostre. Kolejno impregnujemy, aby zapewnić długie życie naszego mebla.
Zostaje tylko blacik z plexi i wszystkie elementy są przygotowane do dalszej pracy.

 

Montaż

 

Kiedy elementy są gotowe łączymy je ze sobą, aby wszystko miało ręce i nogi.

 

Wybieramy imię

 

Po ciężkiej pracy przychodzi czas na relaks. Otwieramy księgę imion i wybieramy faworyta.